ArtProfi logo 736 784 374

Nejčastější dotazy na klimatizace

 

Jaký je rozdíl mezi klimatizací split a multisplit ?

Splitová klimatizace se skládá pouze z jedné vnitřní jednotky a jedné venkovní jednotky. Naopak u multisplitových systémů lze na jednu venkovní jednotku napojit více vnitřních jednotek. Multisplitové systémy jsou dražší a jejich montáž je mnohem složitější.

 

Jak dlouho trvá namontování klimatizace?

Montáž jedné splitové klimatizace trvá 4-6 hodin. Za jeden den tedy lze stihnout montáž dvou splitových jednotek. U multisplit systémů záleží na rozsahu montáže. Zpravidla však i montáž rozsáhlejších systémů netrvá déle než 3 dny.

 

Kolik mě bude stát zpracování cenové nabídky?

Cenové nabídky zpracováváme zcela zdarma a to i včetně návštěvy našeho technika u vás doma. Požádat o zpracování cenové nabídky můžete vyplněním formuláře. Formulář otevřete kliknutím zde.

 

Za jak dlouho mi přijdete klimatizaci namontovat?

Záleží na ročním období a momentální vytíženosti techniků. V zimních měsících si lidé přirozeně objednávají méně klimatizací, naši technici jsou méně vytížení a klimatizaci vám proto přijdeme namontovat už do jednoho týdne. V létě je naopak po klimatizacích zvýšená poptávka a montáž tak proběhne do dvou týdnů. Na termínu se lze však vždy domluvit.

 

Jaká je na klimatizace záruka?

Ze zákona je minimální záruční doba dva roky. My však našim zákazníkům záruku prodlužujeme na 3 roky. Podmínkou je, aby byla na klimatizaci každoročně provedena údržba odborným technikem.

 

Uváděné ceny jsou včetně kompletní montáže?

Ano. Všechny ceny jsou konečné a to včetně dopravy a montáže. Nemusíte se tak bát, že vám budou naúčtovány další položky.

 

Mohu klimatizací i topit?

Klimatizace funguje na principu tepelného čerpadla. Když se chladivo pustí jedním směrem, tak klimatizace chladí, když se pustí opačně, tak topí. Všechny klimatizace u nás nabízené funkci topení umožňují. Topení klimatizací je velmi úsporná záležitost. Klimatizace jako tepelné čerpadlo např. při 1 kW spotřebované elektrické energie dokáže vyrobit až 5 kW tepla. Tzn. je až 5x úspornější než přímotop.

 

Jaká je životnost klimatizace?

V našich zeměpisných šířkách nejsou klimatizace tak vytěžované jako např. ve středomoří. Tím pádem se u nás životnost klimatizací dostává na cca 15 let. Záleží také na vybrané značce.

 

Je nutné provádět na klimatizaci každoroční servis - údržbu klimatizace?

Ano. V klimatizaci se časem hromadí prachové částečky. Ty ucpávají filtry a výměníky. Klimatizací tak prochází méně vzduchu. Klimatizace pak pokles vzduchu kompenzuje vyšším výkonem a tím se zvyšuje spotřeba a snižuje životnost klimatizace. Po delším období bez servisu může také dojít k hromadění bakterií na výměníku. Proto jsme zřídili servisní středisko, které se bude o servis klimatizace starat za vás. Automaticky vás kontaktujeme až se bude potřeba servisu blížit. O servis se vám postará zkušený technik.

 

Jsem alergik, je pro mě klimatizace vhodná?

Klimatizace obsahují kvalitní filtry, které vzduch čistí a některé dokonce vzduch zbavují i bakterií a alergenů. Proto jsou klimatizace pro alergiky vhodné a doporučované.

 

Bude mě klimatizace rušit při spaní?

Klimatizace jsou již vyvíjené pro umístění v ložnicích. Většina klimatizací umožňuje režim "spánek", který ji ztiší na minimální úroveň. Hlučnost klimatizace se mírně liší dle výrobce. Proto je dobré při volbě výrobce myslet i na tento parametr.

 

Co je to nové ekologické chladivo R32?

Chladivo R32 je ekologičtější náhradou starších chladiv. Evropská unie zavedla kvóty na dovoz starších neekologických chladiv a výrobci hned přišli s novým ekologičtějším chladivem R32. Chladivo R32 úspěšně splňuje veškeré normy EU. Všechny naše klimatizace na těchto webových stránkách už jsou plněny ekologickým chladivem R32.